CPM HAKKINDADESTEKBASIN ODASIKARİYERE-BÜLTEN BLOG İLETİŞİM
SEKTÖRLER & ÇÖZÜMLERCPM ANALYTICSMOBİLİŞ ORTAKLARIMIZREFERANSLAR

Eğitim için Her Şey

Yazar:
Bircan Varol
Tarih:
17.04.2017

CPM YAZILIM 5 YILLIK “EĞİTİM İÇİN HER ŞEY” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

CPM YAZILIM, “EĞİTİM İÇİN HER ŞEY” PROJESİYLE 250 OKUL VE 100.000 ÖĞRENCİYE ULAŞACAK

Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan CPM Yazılım, eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projeleriyle de ülkesine hizmet etmeye devam ediyor. CPM Yazılım’ın Urfa’dan start verdiği “Eğitim İçin Her Şey” projesiyle; 10.000 öğrenciye kışlık giyecek ve 20.000 öğrenciye de kitap yardımında bulunuldu, 20 okula ise su kuyusu açıldı. Isınma ve su sorununa çözüm olmak amacıyla başlatılan “Eğitim İçin Her Şey” projesi ile 5 yıllık planlamada toplam 250 okul ve 100.000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

CPM Yazılım - Eğitim için Her Şey

Ülkemizde sert kış şartlarının yaşandığı bugünlerde, Türkiye’nin lider ERP firması CPM Yazılım; ülkenin dört bir yanındaki çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla “Eğitim İçin Her Şey” projesine imza attı. Okul ve öğrenci aşamalı iki kapsamda gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projesi ile; ilk etabı olan Urfa’da 10.000 öğrenciye kışlık giyecek yardımında bulunuldu, 20 okula ise su kuyusu açıldı. “Eğitim İçin Her Şey” projesi ile 5 yıllık planlamada Türkiye’nin dört bir yanında toplam 250 okul ve 100.000 çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut hayata geçirdikleri “Eğitim İçin Her Şey” projesi hakkında; “Özellikle sert kış şartlarının hakim olduğu Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde çocuklarımız okumak için inanılmaz mücadele ediyorlar. Sorunların çözümü için devletimiz her ne kadar elinden geleni yapsa da biz özel sektöre de büyük sorumluluklar düştüğü inancındayım. Sorunların en başında soğuk hava ve temiz su sorunu geliyor. Doğu ya da batı ayrımı olmaksızın zor şartlar altında yaşayan ve tek istekleri okullarına devam etmek olan çocuklarımızın hayallerine kavuşmalarını sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla “Eğitim İçin Her Şey” projesini hayata geçirdik. Biz Türk yazılımcıların gücüne inanan bir firmayız. Belki de hayata geçirdiğimiz “Eğitim İçin Her Şey” projesinde hayatına dokunduğumuz bir çocuğumuz ileride yazılımcı olacak ve bu ülke için hizmet edecek. Bunu bilmek ve bir çocuk dahi olsa onun hayatında fark yaratabilmek en önemli motivasyonumuz. Çocuklarımız hediyeleriyle, kış soğuğunu bir nebze de olsa az hissederek okullarına gidecek ve hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulacak. Kışlık eşyalarımızın yanı sıra açtığımız su kuyuları da özellikle bu bölgelerimizde ciddi bir sorun olan temiz su sorununa çare olacak. Çocuklarımız artık okullarında temiz içme suyuna rahatlıkla ulaşabilecekler. Hayatta su olmadan hiçbir şeyin olması mümkün değil. Hastalıkta, açlıkta, temizlikte ve benzeri önemli konularda “su” olmazsa olmazımızdır. Su hayattır ve en önemli insan hakkıdır. Dezavantajlı bölgelere desteklerimiz artarak devam edecek. Aynı zamanda yardımlarımızın sürdürülebilir bir modelde olması için çaba harcıyoruz.” dedi.

Arşiv
2Bin Müsibet Bir Nasihat