Yüzde 25 karlılık garantimiz ile hedefimiz; ülke çapında akla ilk gelen Türk yazılım firması olmak.

Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan CPM Yazılım olarak, büyük ve küçük ölçekli tüm sektörlere özel geliştirdiğimiz ERP yazılımlar ile işletmelerin stok takibinden malzeme ihtiyaç planlamaya, risk yönetiminden kredilere, yasal defterlerden uluslararası raporlamaya, doküman yönetiminden kurumsal satın alma ve gider yönetimine, satış öncesi CRM’den satış sonrası servis hizmetlerine, kalite yönetiminden toplam verimlilik yönetimine kadar tüm sorunlarını ortadan kaldırıyor ve çözümler sunuyoruz. İlk hedefimiz ülke çapında akla ilk gelen Türk yazılım firması olmak… Bunun yanı sıra yerli yazılımın ve Türk yazılımcılarının farkını ortaya koymak. Bu hedeflere ulaşmak için de en temel gereksinimin kaliteli ve sürdürülebilir hizmet olduğuna inanıyoruz.

CPM; Türkiye genelinde 5 bölgede hizmet veren büyük bir aile olup, geliştirdiğimiz ERP yazılımlar, paket yazılımdan kaynaklanan eksiklikleri gidererek ilk aydan itibaren yüzde 10 ile yüzde 25 arasında karlılık sağlıyor. 1989 yılından bu yana birbirinden farklı birçok sektöre yazılımlar geliştirerek Türkiye’de sanayi sektörüne hız ve esneklik kazandırıyoruz. Kullanıcı ve IT dostu olmanın yanında yönetici dostu olmayı da başaran CPM ERP yazılımımız, tüm bilgi akışını tek bir havuzda toplayarak, gerek raporlamada gerek veri girişinde kullanıcılarına ciddi zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Risk kaybını da minimuma indiren CPM ERP bir işletmenin sadece stok-cari-muhasebe çözümünü değil, tüm iş sürecini tek bir çatı altından yönetmesine imkan sağlamakla kalmıyor, şirketlerinizin sayısı ne kadar fazla olursa olsun tüm birimlerin aynı dili konuşmasına fırsat sunuyor.

Stok takibinden Malzeme İhtiyaç Planlamaya, Risk Yönetiminden Kredilere, Yasal Defterlerden Uluslararası Raporlamaya ve Kalite Yönetiminden Toplam Verimlilik Yönetimine kadar birçok sistemin bir arada çalıştığı entegre sistemler bütünü olan ERP, katman mimarisine sahip bir uygulama olarak her türlü ihtiyacı sistem üzerinde hızlıca karşılıyor. CPM’i bir lego gibi düşünün. Lego parçacıklarıyla nasıl istediğiniz şekli verebiliyorsanız CPM de yazılım mühendisleri tarafından bu esneklikte tasarlanmıştır. En güzel tarafı bunu bize ihtiyaç duymadan da yapabilirsiniz veya biz de sizin adınıza programı geliştirebiliriz.

2016’yı CPM olarak “Potansiyeli Yönetme” yılı olarak belirledik. Türkiye’de birçok şirketin potansiyeli göründüğünden çok daha fazla. Biz kar ve zaman kayıplarını CPM ERP ile minimize ediyoruz. Kısacası müşterilerimizin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına önayak oluyoruz. Rakiplerinizden her daim bir adım ileride olmanızı sağlıyoruz.

Ayrıca Birleşmiş Milletler’in İran’a uyguladığı ambargoyu kaldırmasıyla birlikte rotamızı İran’a çevirdik. İran pazarında yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz ve Türkiye’de uyguladığımız “Bölgesel Çözüm Ortaklığı” modelimizi de İran’a entegre etmeyi planlıyoruz. İlk adım olarak yazılımlarımızı İran’a uyumlu hale getirmek için ekip çalışmasına ve ülkedeki bilişim şirketleriyle ilgili AR-GE çalışmalarımıza başladık. Eminim yıllardır uluslararası yaptırımlar altında var olma savaşı veren İranlı şirketler de sunduğumuz yüzde 25 karlılık fırsatını değerlendirmek ve potansiyellerini daha iyi yönetmek isteyeceklerdir.

ERP çözümlerimizle Türk ekonomisine hizmet eder konuma yerleşerek bu alanda hizmet sunan diğer dünya yazılım şirketlerinden çok daha esnek ve entegre çözümler geliştirebildiğimizi ispat ettik. Şimdi bu deneyimi ve başarıyı komşularımıza ve gelecek vadeden Orta Doğu pazarına taşımanın zamanı geldi.

Yazılım sektörünün devletin ihracat kayıtlarında çok küçük rakamlarla ifade edilmesine de dikkat çekmek istiyorum. Yıllar içinde sürekli bir artış grafiği gözlemlense de devletin ilgili makamları ile gerçekleştirilecek ortak mutabakatlar sonucunda yazılım ihracatının önümüzdeki dönemde çok daha hızlı artacağını öngörüyorum.