EĞİTİM İÇİN HER ŞEY

 

Gönüllük Değil Sorumluluk

CPM Yazılım; ülkenin dört bir yanındaki çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla 2016 yılında hayata geçirdiği “Eğitim İçin Her Şey” projesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki okullarda bulunan öğrencilerin; içme ve kullanım suyunun bulunmaması, mont, çorap, eldiven ve ayakkabı gibi giyinme ihtiyaçlarının eksikliği, temel eğitim gereçleri ve yemekhane/kütüphane gibi yaşamsal alanlarının olmayışı sorunlarına eğiliyor.

Özellikle sert kış şartlarının hakim olduğu Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde çocuklarımız okumak için inanılmaz mücadele ediyorlar.Sorunların en başında soğuk hava ve temiz su sorunu geliyor. Bu sorunların sorumluluğunda olarak bölgede su kuyuları açmaya devam ediyoruz. 2020 Mart ayı içerisinde Şanlıurfa Eyyübiye Yukarı Yazıcı İlkokulu ve Ortaokulu, Şanlıurfa Eyyübiye Hırbetsode İlkokulu ve Ortaokullarında su sorununu çözerek 41. su kuyusuna eriştik.

Doğu ya da batı ayrımı olmaksızın zor şartlar altında yaşayan ve tek istekleri okullarına devam etmek olan çocukların hayallerini gerçekleştirmek amacıyla “Eğitim İçin Her Şey” projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut; “Bugün hayatına dokunduğumuz bir çocuğumuz belki ileride yazılımcı olacak ve bu ülke için hizmet edecek hatta bu ülkenin kaderini değiştirecek. Bunu bilmek ve bir çocuk dahi olsa onun hayatında fark yaratabilmek en önemli motivasyonumuz dedi.