Toprak zeminde gerçekleşecek, heyecanın üst seviyelerde yaşanacağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 11 Haziran Cumartesi günü saat FORD OTOSAN KOCAELİ RALLİSİ’NDE SİMİN BIÇAKCIOĞLU RÜZGARI ESECEK

KOSDER tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenecek olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 11-12 Haziran tarihlerinde büyük heyecana sahne olacak.

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi için hazırlıklarına devam eden son dört yılın kadın pilotlar birincisi Simin Bıçakcıoğlu yine iddialı. Sezonun ilk iki yarışını geçtiğimiz aylarda birincilikle tamamlayan Bıçakcıoğlu’nun Kocaeli Rallisi’nde hedefi üçte üç…

Büyük mücadelelere sahne olacak

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü yarışı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 11-12 Haziran 2016 tarihlerinde düzenleniyor. Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 34. kez organize edilecek olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, büyük mücadelelere sahne olacak.

Perşembe Pazarı, ev sahipliği yapacak

14.00’de, “41 Burada Alışveriş Merkezi” önünden başlayacak. Rallinin ilk gününde, Mehmet Kolaylı (18,80 km) ve İlker Elbir (12,40 km.) etaplarının ardından saat 17.00’de şehir merkezinde Mehmet Sadık Efe seyirci özel etabı gerçekleştirilecek. Bulvar Anıt Park karşısında yer alan Perşembe Pazarı, hem servis alanına hem de seyirci özel etabına ev sahipliği yapacak.

41 BURDA önünde sona erecek

Rallinin ikinci gününde sporcular saat 09:00’da yeniden direksiyon başına geçecek. Ralli severlerin yoğun ilgisinin beklendiği Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin ikinci gününde Mehmet Kolaylı (18,80 km) ve İlker Elbir (12,40 km.) özel etapları 2’nci kez geçecek.Sporcular Red Bull avantaj etabında son kez kozlarını paylaşacak. Toplam 387,71 kilometre uzunluğundaki mücadele, saat 16:30’da “41 Burda Alışveriş Merkezi” önündeki finish podyumunda sona erecek.

“Kocaeli ikinci evim”

CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport’un katkılarıyla Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile Serkan Okan copilotluğunda yarışan Bıçakcıoğlu, yer alacağı Kocaeli mücadelesi için; “Kocaeli, İstanbul’dan sonra benim ikinci evim diyebilirim. 2016 Türkiye Ralli Şampiyonasının ilk iki etabını birincilikle bitirdim. Kendi evimde de hedefim yine birincilik. Takım olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ralli severlerin de bizleri desteklemelerini ve bu güzel organizasyonun keyfini çıkarmalarını diliyorum” dedi.