haberler.com | 19/03/2018

 

Palamut & CPM Yelken Takımı Sezona Hızlı Başladı

İstanbul’da yılın ilk yarışı olan 103. Yıl Çanakkale Zaferi Kupası kıran kırana mücadelelere ev sahipliği yaptı.

17-18 Mart tarihinde gerçekleşen yarışta Palamut Group ve CPM Yazılım ana sponsorluğunda oluşturulan Palamut & CPM Yelken Takımı IRC2 grubunda ikinciliği göğüsledi.

17 Mart Cumartesi günü startı verilen 103. Yıl Çanakkale Zaferi Kupası nefes kesen mücadelelere imza attı. Targan Hazarhun liderliğinde hızlı bir başlangıç yapan Palamut & CPM yelken takımı, yarışın 2. etabını birinci olarak tamamlarken genel klasmanda ikinci oldu.

Yarışta, İstanbul Yelken Kulübü Yalçın Bengi Navigasyon Odası açığında kurulan hattan genel güney yönlü ilk start saat 10:00’da IRC4 ve gezi sınıfına verilirken saat 10:10’da ise IRC0-1-2 ve 3’lerin yarışı başladı.

IRC4 ve gezi sınıfında yer alan tekneler 17 deniz mili mesafeli rotalarında Fenerbahçe Sığlık Çakar’ını ve Tuzla Hayırsız Ada’yı iskelede bırakarak düz bir hattı izledi. IRC0-1-2 ve 3’ler yaklaşık 23 deniz mili mesafeli rotaya Fenerbahçe Sığlık Çakar’ından başlarken Hayırsız Ada İskele ‘de finish noktasına ulaştı.

Çanakkale Zaferi Kupası’nda ikinci etap startı 18 Mart Pazar günü verildi. Start öncesinde Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Özdem Koçer’in de hazır bulunduğu Çanakkale Deniz Şehitleri’ni anma töreni gerçekleştirildi. Rüzgârın düşük olması sebebiyle ertelenen start 12:00 sularında verilirken tüm gruplar alternatif rotayı kullanarak finish noktasına ulaştılar.

10 haftalık bir eğitimin sonunda yarışın 2. etabını birinci tamamlayarak genel klasmanda ikinci olan Palamut & CPM yelken takımı, uzun soluklu bu trofede daha fazla tecrübe kazanarak istikrarını sürdürmeyi hedefliyor.

https://www.haberler.com/palamut-cpm-yelken-takimi-sezona-hizli-basladi-10672530-haberi/