CPM DIŞ TİCARET YÖNETİMİ

TİCARETİN ABC’SİNİ ONA BIRAKIN!

Uluslararası ticarette hata payınızı en aza indirmek ve muhasebe kayıtlarınızda kusursuzluğu yakalamak için CPM Dış Ticaret Yönetimi modüllerinden destek alın.

A- CPM İTHALAT MODÜLÜ

Bu modül ile ithalat süreçlerinin takibi ve ithal edilen ürünlerin gerçek maliyetlerinin hesaplanması, ürünlere dağıtılması ve muhasebeleşme süreçleri, CPM İthalat Modülü ile eş zamanlı olarak gerçekleşir.

B- CPM İHRACAT MODÜLÜ

Firmaların ihracat işlemlerinin teklif veya siparişten başlayarak ihraç edilen malzemelerin stoklardan çıkış, gümrük işlemlerinin tamamlanması ve maliyetlerinin hesaplanmasını sağlayan uygulamalardan oluşur. 

İthalat Yönetimi

  • İthalat süreci devam ederken stok durumunun takibi (Yolda, Gümrükte, Antrepo Depoda)
  • Doğrudan ve/veya Antrepo depo aracılığı ile yapılan ithalatlardaki iş süreçlerinin takibi
  • Tekliften başlayarak tüm evrak akışının takibi ve malın gümrüğe ulaşmasına kadar ve sonrasında oluşan tüm masrafların takibi (Ticaret Dosyası, Teklif, Sipariş, Proforma Fatura, Gümrük girişi, Fatura, Fiili ithalat)
  • İthal edilen mallar için parti, lot, seri, barkod gibi değişkenlerin takibi
  • Her masraf kaleminin (Miktar, Tutar, Ortak Birim vb.) seçeneklere göre dağılımı

İhracat Yönetimi

Sistemde ihracat işlemlerinin dosyalara bağlı yapılmasını sağlayan bir yapı bulunur. Ticaret dosyalarında ihracata ait tüm bilgiler yer alır. Ayrıca ihracatın o anda hangi aşamada olduğu izlenebilir. Aynı şekilde dosyaya girilen tüm masraflar da takip edilebilir.

Her türden ihracat işleminiz ihracat modülü ile kolaylıkla yapabilir. Modül gelişmiş ve esnek altyapısı ile firmanızın yapısına ve uygulamalarına göre kurgulanabilir.

Gümrük dosyalarınızda yer alan, ihracatla ilgili diğer bilgiler İhracat Ticaret Dosyasında yer alır. Ticaret dosyasından yapılan tüm işlemler (sipariş, proforma, fatura, masraflar) izlenebilir. Çek listesi, proforma, vb. standart çıktıları sistemden alınabilir. Ayrıca kendi ihtiyaçlarınıza özel yeni çıktılar da kolaylıkla sisteme eklenebilir.

Brüt Hacim, Net Hacim, Brüt Ağırlık, Net Ağırlık, Kap Adedi gibi ürünlerin kap bilgileri sistemde takip edilebilir.

Tüm ihracat masraflarınız kolaylıkla sisteme girilir, dosya ve masraf türleri bazında takip edilebilir.