İthal Girdi Maliyetleri ERP İle Düşüyor

Aydınlık Gazetesi 10/10/2018
 İthal Girdi Maliyetleri ERP İle Düşüyor - Cpm Yazılım ERP
Yazıyı okuyamıyorsanız tüm metni görmek için tıklayınız

Şirketlerin küresel pazarda rekabetçi olabilmesi için yazılım yatırımları yapması önemli bir rol oynuyor. CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, ERP kullanan şirketlerin dövizdeki artış sebebi ile birlikte artan ithal girdi maliyetlerine anında alternatif üretebildiğini söylüyor. ERP yazılımının aynı zamanda şirketlerin en büyük gider kalemlerinden olan nakliye ve yakıtta da tasarruf sağladığını aktaran Palamut sözlerine şöyle devam etti: "ERP yazılımları, maliyet tasarrufundan verimlilik artışına, müşteri memnuniyetinden daha fazla üretken olmaya olanak sağlıyor. Ayrıca ERP birçok süreci insan hatasından da arındırıyor. Örnek vermek gerekirse CPM ERP'nin çözümlerini kullanan müşterilerimiz nakliye maliyetlerinden de tasarruf ediyor. Ürünün hangi depoda olduğunu gören yöneticiler, ERP yazılımları sayesinde ürünün teslimatının yapılacağı en yakın depoyu buluyor ve doğru güzergah planlaması yapabiliyor. Böylece hem ürünü tüketici ile hızlıca buluşturuyor hem de yakıttan, sevkiyat yapan araçlardan ve zamandan tasarruf edebiliyor."

'REKABET HIZLA BAŞLIYOR'

E-ticarette rekabetin ERP ile sağlandığını vurgulayan Palamut, "E-ticaret alanında rekabet hızla artıyor. Her geçen gün yeni bir şirket bu sektörde pozisyon alıyor. Artık tüketiciler ürünün niteliğinin yanı sıra hızlıca eline ulaşmasını da bekliyor. Hız çağında yaşadığımız bugünlerde e-ticaret alanında yatırım yapan yeni girişimciler ERP yazılımları sayesinde holding bünyesi altındaki e-ticaret siteleri ile rekabet edebilir duruma geliyor" dedi.

İşletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel ada ERP deniyor.