CPM Yazılım açık hava mecrasında planlama yapan kullanıcılara; kampanya planlama süreçlerinde hem zamandan tasarruf etmek hem de karlılık oranlarına göre daha efektif bir planlama hizmeti sunabilmek için “CPM Akıllı Planlama” çözümünü sunuyor.

Deneyimi ve profesyonel ekibiyle 500’den fazla firmaya hizmet veren yerli yazılım firması CPM, açıkhava mecrası için Türkiye’nin ilk ve tek “CPM Akıllı Planlama” modülünü üretti. Tasarlanan modülle açık hava mecrasında planlama yapan kullanıcılara kampanya süreçlerinde hem zamandan hem de karlılık anlamında tasarruf edebilecekleri bir hizmet sağlayacak.

Manuel Medya Planlama Tarih Oluyor

Reklam planlamalarının manuel olarak yapıdığı ülkemizde, firmalar geriye dönük kayıtlara ulaşmakta zorlanma, dataların çok yüklü olması, haftanın genel durumunu görememek, doluluk oranları, yıllık planlamalarda kampanya kopyalamasının yapılamaması, adres yüz adetlerinin kopyalanamaması, asım ve yer listelerini manuel olarak hazırlanmasından kaynaklı uzun saatler harcanarak yapılan medya planlama sürelerini minimuma indirmek için CPM Akıllı Planlama’yı üretti. CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Ahtagil, Modülün oluşturulma sürecinde daha önceki sektör tecrübemiz ile mevcut durumları değerlendirdik ve planlama esnasında yaşanan sıkıntıları belirledik. Bu doğrultuda maksimum karlılık ile bir kampanya planlaması nasıl gerçekleştirilebilir bunun üzerine yoğunlaştık ve projeyi 18 ay gibi bir zamanda tamamladık. Şimdi ise kullanıcı ile buluşturmaya hazırız.” dedi.

5 Dakikadan Daha Az Bir Zaman

Modülün CPM Yazılım’ın AR-GE merkezinin bir çıktısı olduğunutamamen özgün bir çalışma olarak üretildiğini ve Türk mühendisler tarafından hazırlandığını söyleyen Serkan Ahtagil, “Medya planlama alanında manuel olarak yapılan iş süreçlerinin hem zaman hem de karlılık açısından kayıplara yol açmasının önüne geçmek istedik. Oluşturduğumuz modül ile yüz adetlik bir planlama talebi geldiğinde işlemler manuel olarak on dakika sürerken, makine öğrenmesiyle bu süre beş dakikadan daha az bir sürenin altında yapılıyor.” dedi

Modül Başka İhtiyaçlar İçin Kulanılabilir

CPM Akıllı Planlama, adres bazında planlama, adreslerin detay yüzlerini planlayabilme, müşteri yer listelerini oluşturma, asım listelerinin çıkartılabilmesi, kalan adet kontrolleri, kalan yüz adet kontrolleri, haftada sahada dikili olan ürünlerin kontrolü, haftaya planlanan ürünlerin rezarvasyon statüleri bazında adetsel kontrolleri, ilerleyen haftalara yer listeleri kopyalayabilme, eksik veya fazla adet planlama son olarak ise NW planlayabilme gibi ihtiyaçlar için de kullanılabilme özelliğine sahip.

Yurt Dışında da Kullanılabilir

Ahtagil, ”Modül, yurt dışı kullanımına da uygun bir şekilde üretildi.” dedi. Böylelikle ürün sadece Türkiye pazarında değil yurt dışı pazarında da kulllanıcılarıyla buluşabilecek.