E-Fatura Nedir?

Değerli kağıda basılı olan faturanın karşılığı bilgileri içeren, belli bir formatta standart hale getirilmiş, değiştirilemez bir şekilde mühürlenmiş, elektronik belgedir. E-Fatura, yeni bir belge türü olmayıp, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.

CPM ERP e-fatura sadece bugünkü ihtiyaçlarınıza göre değil gelecekde ihtiyacınız olabilecek tüm koşullarda düşünülerek yazılmıştır ve gelişimide sürekli sağlanacaktır

Web Service Üzerinden Gönderim

Web service uygulaması kullanacak olan firmalar normal fatura kesme sürecine ek olarak sadece düzenlediği faturayı “Gönder” butonu ile ilgili firmaya göndermesi yeterlidir.

Müşteriye Özel Tanım

Sistemsel yapınızdan kaynaklı takip ettiğiniz fatura satırlarından farklı olarak müşterilerin anlayabileceği şekilde fatura satırları tanımlanabilmektedir.

UBL ve UBLTR Formatları

CPM ERP’nin uluslar arası iş diline (UBL) ve türkiye yerelleştirmesine (UBLTR) tam uyumun sağlanması için 21 yeni tablo ve yüzlerce yeni alan eklenmiştir.

Faturanın Görüntülenmesi

Faturalarınızı göndermeden önce, digital ortamda görüntüleyerek KDV ve Tutar kontrolünü yapabilirsiniz.

Arşivleme

Gönderilen ve gelen tüm faturalar otomatik olarak CPM ERP tarafından arşivlenir, buna ek olarak istenirse özel entegratör tarafından da arşivlenir.

Mali Mühür ile Mühürleme

Doğrudan gelir idaresi başkanlığa dosya yüklemesi yapmak isteyenler için mali mührünüz ile mühürlenmiş e-fatura dosyası oluşturma.

Son Durum Takibi

Faturanın durumu (Kabul Edildi , Beklemede , İşlemde, Red) CPM ERP tarafından özel entegratör ile entegre bir şekilde kontrol edilir ve sistemde güncellemesi yapılır.

Gelen Fatura – Kabul ve Red İşlemleri

CPM ERP’nin geliştirdiği bir arayüz yardımı ile özel entegratörün arayüzüne gerek kalmadan CPM ERP üzerinden kabul ve red işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Fatura Düzenleme

Kullanıcı e-fatura mükellefine bir fatura düzenledikten sonra yanlışlıkla “Yazdır” butonuna basar ise sistem bunu algılayarak matbu kağıda faturayı basmayacaktır

Fatura Açıklamaları

Faturalarınıza dipnot şablonları oluşturarak veya açıklama alanları yardımıyla e-fatura üzerine çıkmasını istediğiniz herhangi bir bilgiyi yazabilirsiniz.

Fatura Kaşe

Faturalarınıza istediğiniz kadar “Kaşe” şablonları oluşturabilir , istediğiniz faturaya istediğiniz kaşe şablonunu çıkarabilirsiniz.

E- Fatura No

Sistem matbu ve e-fatura numaralarını aynı anda müteselsil takibini yaparken, özel entegratör tarafından atanan seri numarası eğer sistemin atadığı seri numarasından farklı ise sizi uyararak sisteminizde kayıtlı fatura numarasını otomatik olarak düzeltmektedir.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77