Yelkende Hayat İş Yaşamının İzdüşümüdür

Cpm-Palamut Yelken Takımı TAYK ve İYK Trofe Ödüllerini Adı. 2019 Tayk IRC II Sınıfı Trofe Birincilik Kupası2019 İYK Trofe İkincilik Kupası Cpm & Palamut Sailing Team’in Oldu.

Rüzgarla, dalgalarla, akıntılarla mücadele ettiğiniz yelkende birçok engel ile karşılaşırsınız. Bu engelleri aşmak; kararlılık, motivasyon ve özgüven ister. Liderlik, takım ruhu, stres yönetimi, motivasyon, hızlı karar alabilme gibi özellikler yelken sporu ile destekleniyor.

Yelken tutkunu olan Cpm Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut Özellikle yöneticilikte önemli bir faktör olan risk yönetimi konusunda deneyim kazandırdığını düşünüyorum’’ diyor.

Yelkenli bir tekne şirket yönetmeye benzer. Bir ekip çalışması söz konusudur. Takımda bir lider vardır ve herkes o liderin yönlendirmelerine kulak verir. Ekibin her biri ayrı ayrı önemli pozisyondadır. Genel müdür liderdir ve yönetici elemanları şirketin halkalarıdır. Denizde nasıl fırtına çıkabiliyorsa, şirketler de çeşitli krizler ile karşılaşılabilir. Bu durumda liderin hızlı karar alabilmesi, elemanların motivasyonu yüksek tutabilmesi, stres yönetiminin iyi idare edebilmesi gerekir. Yelken sporunda yapılması gereken hamleye göre lider değişkenlik gösterebilir ve Genel Müdür takımdaki farklı görevleri yapıp emir alabilir. Bu da şirketteki verimi arttırır, çalışanların empati duygularını geliştirir.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77