2016 Türkiye Ralli Şampiyonası İzmir’de başlıyor

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası, 16 Nisan’da Saygılı Rulman Ege Rallisi’yle İzmir’de başlıyor. 4 yıl üst üste Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu ve yeni co-pilotu Serkan Okan; yeni sezona Saygılı Rulman Ege Rallisi ile hızlı bir giriş yapmak istiyor. Simin Bıçakcıoğlu’nun hedefi 5 yıl üst üste Kadın Pilotlar birincisi olmak.

Otomobil sporları tutkunlarının vazgeçilmezi Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Saygılı Rulman Ege Rallisi, bu yıl 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir Park Yarış Pisti’nde yapılacak ilk ayak yarışları ile start alıyor. İzmir’den start alan şampiyona; Marmaris, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, İstanbul’dan sonra 20-23 Ekim tarihleri arasında Intercity Istanbul Park Pisti’nde düzenlenecek olan ‘Otomobil Sporları Festivali’ ile son bulacak.

Ralli sevenlerin yoğun katılımının beklendiği Saygılı Rulman Ege Rallisi, 16 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da Forum Bornova önünden verilecek olan start ile başlayacak. Ralli’nin ilk gününde, 60 kadar ekip 2 gün boyunca Seferihisar bölgesindeki özel etaplar ile İzmir Park Yarış Pisti’ndeki seyirci özel etabında kozlarını paylaşacaklar.

Rallinin ikinci gününde ise mücadele saat 16:30’dan itibaren, Balçova İnciraltı’nda finiş pistinde devam edecek. 494 kilometre toplam uzunluğu bulunan ve 7 özel etaptan oluşan rallideki, Efemçukuru ve Beyler özel etapları, geçmiş yıllarda aramızdan ayrılan Selim Teoman ve Mazhar Demiralp adları ile geçilecek.

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport’unkatkılarıyla yarışacak olan Simin Bıçakcıoğlu; “Geçtiğimiz yıl kazandığım birincilikle güzel bir seri yakaladım. Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar kategorisine son 4 yıl üst üste ambargo koyduğumuz söylense de, her şampiyona ve yarışın ayrı bir önemi, ayrı bir heyecanı var, daha büyük hedefler için daha çok çalışacağız. 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’na da bu motivasyon ile hazırlandık. Ayrıca bu yıl ülkemizin bayrağını yurt dışında katılacağım yarışlarda dalgalandırmak istiyorum. Yeni sezonda ana sponsorlarımız CPM Yazılım ve Palamut Grup ile yollarımız yeni başarılar için kesişti. Başta ailem, arkadaşlarım olmak üzere beni destekleyen tüm otomobil sporları izleyicilerine teşekkür ediyorum. Şampiyonanın ilk yarışı Ege Rallisi içinse tüm İzmirli ralli severleri yarışa bekliyorum.”

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77