Eğitim Sektörünün Uçtan Uca Dijital Dönüşümüne Tanıklık Edeceğiz

Sosyoekonomik bağlamda dünyayı hızlı bir tüketim ve üretim dönüşümüne maruz bırakan korona salgını, eğitim sisteminde köklü değişiklikleri ve yönetim anlayışını hızlı bir değişime sürükledi. Dünya genelinde temel eğitimden, üniversitelere tüm eğitim kurumları ve bakanlıklar eğitim ve öğretimin kesintisiz bir şekilde devam edebilmesi adına ciddi bir mücadele içerisine girdiler. Bu süreç, eğitim sisteminde yeni inovasyonlara ihtiyaç duyulduğunu ve ne yazık ki pek çok kurumun sürece hazır olmadığını tüm çıplaklığı ile de ortaya koymuş oldu. Kendisini yenileyen eğitim sektörünün başarıyı sürdürülebilir kılması, dönüşen teknolojik sisteme hızlıca entegre olması oldukça önemli hal aldı.

 Okullarımızın uzaktan eğitime geçtiği bu süreçte, eğitim kalitesinin sürdürülebilir tutulmasının yanı sıra, yönetimsel birçok fonksiyonun aksamaması için önem kazanan kurumsal kaynak planlama sistemleri kaliteli bir eğitim öğretim hayatının yürütülmesine katkı da bulundu. Stok yönetiminden, pazarlama çalışmalarına, satın almadan finans muhasebe işlemlerine kadar tüm süreçleri uzaktan koordine edebilmeleri, kaliteli eğitimin sürdürülebilir olmasında ki önemine varıldı. Öncesinde kendi sistemlerine teknolojik altyapıyı entegre eden, özgün yazılımlar ile süreçlerini koordine eden ve yöneten sistemler bu süreçte daha başarılı yol aldılar.

CPM ERP Okul Yönetimi ile okullarınızda merkezi, ölçeklendirilebilir ve raporlanabilir bir sisteme hızlıca entegre olursunuz. Bu sistem sayesinde okul yönetimi ve öğretmenler idari işlere ayırdıkları zamanı öğrencilere ayırabilirler.   Millî Eğitim Bakanlığı mevzuatlarına uygun geliştirilen bu sistem ile eğitim süreçlerine ve öğrencilere ilişkin ayrıntılı gözlem ve değerlendirme imkânı da yakalayabilirsiniz. Öğrenci notları, gelişim durumları, ders program akışları, devam durumları, kayıt yenileme ve silme işlemleri gibi öğrenciye ilişkin tüm gerekli bilgilere uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Diğer yandan okul yönetimi için mali ve idari tüm süreçleri anlık kontrol etme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

CPM ERP Okul Yönetimi sisteminin en önemli özelliklerinden biri, evde kaldığımız ve uzaktan erişim ile birçok işlemi yönetmeye çalıştığımız bu günlerde, coğrafi olarak farklı bölgelerde (yurt içi ve dışı) bulunan okulların, tüm fonksiyonlarını, merkezi olarak ve eş zamanlı yönetmeye olanak tanımasıdır. Bölge bazında merkezi yönetimin avantajlarından yararlanırken bölgeler arası koordinasyonu ve eş zamanlı bütünleştirmeyi kurumun temel stratejileri doğrultusunda sağlamaktadır.

Mevcut işleyişin olumlu ve olumsuz noktalarının izlenmesinin yanında karar almayı kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı etkisiyle rekabet gücünüzü artıracaktır. CPM ERP Okul Yönetimi sistemi ile okul içi ve dışı faaliyetlerin analizlerini ve raporlanmasını yaparsınız. Satın alma, insan kaynakları, finans, muhasebe ve pazarlama çalışmalarının ortak bir bilgi havuzundan yürütülmesini sağlarsınız.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77