CPM ERP / İK Modülü “Çünkü Her Şey İnsanla Başlar!”

Şirketlerin en değerli sermayesi insandır. İnsan kaynağını etkin ve verimli yöneten kuruluşlar hem fark yaratır hem de çok daha hızlı ve güçlü büyürler. CPM ERP / İK Modülü, şirketiniz ne kadar büyük olursa olsun tüm personel hareketlerini ve bilgilerini tek dokunuşla önünüze koyar.

Gerek yönetici ve gerekse yönetilen durumunda olan tüm çalışanların etkili yönetimi kavramı, sadece yetenekli personel seçimi ve bunların verimli olabilecekleri işlere yerleştirilmesi olarak dar açıdan ele alınmamalıdır. Personelin etkili yönetimi, tedarik işlevi dışında aynı zamanda iş gücü ve insan gücünün planlaması, verimli biçimde çalışmalarını güdülemek için personelin geliştirilmesi ve değerlendirilmesi, etkili ücretlendirme, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının oluşturulması ve olumlu çalışma ilişkilerinin (işçi-işveren ilişkilerinin) düzenlenmesi gibi durumları da kapsar. İş görenlerin bu çeşitli aşamalardan oluşan ve geniş kapsamlı olan yönetim süreci hızlı, güvenilir ve kontrollü yapılmalıdır. Bir işletmedeki her türlü faaliyet ve yönetimin fonksiyonları başta personeller ve onların yardımlarıyla yürütüldüğüne göre personelin yönetimi en önemli yönetim ve hatta işletme fonksiyonudur diyebiliriz. Etkili bir personel yönetimi şirketlerin ayakta kalmasını sağlayan en önemli etmenlerden birisidir

Tüm bunları dikkate alarak, tüm şirketlere etkili ve hızlı bir çözüm sunabilmek adına ‘CPM ERP / İK Modülü ‘nü geliştirdik. Bu modül ile yönetenler iş görenlerinden hedefledikleri en verimli sonucu çok daha kolay alabilecekler.

CPM ERP / İK Modülü ile tüm ana ve bağlı şirketleriniz için iş yeri kartı açıp organizasyon şeması oluşturabilir, şirket ve şubelerinize ait sigorta kimlik bilgilerinizi yöneterek SGK veri tabanına erişiminizi hızlandırabilirsiniz.

Personel Kartları üzerinden özlük, sözleşme, sosyal haklar, gelir ve kesintiler, bireysel emeklilik, özel sigorta, vardiya ve zimmet bilgilerini çok kolay izleyip yönetebilirsiniz.

PDKS’ye bağlı olarak performans ve yoklama çizelgesi gibi raporlara ulaşabilir, PDKS’den veya manuel olarak, günlük ve/veya aylık olarak puantaj ve bordrolar oluşturabilirsiniz.

SGK’nun e-bildirge sistemine veri aktarımı için bordroların XML çıktısını oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, CPM ERP / İK Modülü ile; Çalışmazlık Bildirimi, İşveren İş Kazası, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşveren Meslek Hastalığı, Sigortalı İşe Girişlerini yapabilirsiniz. Personelin işten ayrılış bildirgelerini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca personelin ücret pusulalarının dijital ortamda şifreli olarak gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme Analizleri yapabilir, ücret bordrolarına ödeme ve kesintilerin tanımlanmasını ve kalan taksit takibi yapabilirsiniz. Çalışan listenizin son durumuna tek tıkla ulaşabilir, aktif personelin toplu ve günlük işçilik maliyetlerini, harcırahları, yardım ve kesintileri, kıdem ve ihbar tazminatlarını hesaplayabilirsiniz.

İşe alım personel yönetiminde en önemli sorumluluklardan biridir. İşe alım öncesi, adayların SGK durumu, teşvik indirimi durumu, sakatlık durumu, itibari oran bilgisi ve isterseniz net ücret isterseniz brüt ücret bilgisini girerek net iş gören maliyetini personel alımı yapmadan önce hesaplayabilirsiniz.

Eğitim Yönetimi penceresinden Eğitim Yeri, Eğitim Kartı gibi tanımların yanı sıra Eğitim Planı oluşturabilir, eğitim sonu izlenimleri raporlayabilirsiniz.

Kısaca CPM ERP / İK Modülü ile şirketinizin en önemli kaynağı olan çalışanlarınızla ilgili tüm alanları kolayca takip etme ve başarıyla yönetme imkânına kavuşursunuz. Aynı sektörde, aynı işi yapan üretim kapasitenizin, teknolojinizin, girdi çıktılarınızın hemen hemen aynı olduğu rakip firmalardan etkili personel yönetimi ile ayrılabilir, daha verimli bir potansiyele ulaşabilirsiniz.

Çalışanlarınızın ihtiyaçlarını etkili bir şekilde gidermeye, herkes için uygun bir çalışma ortamı yaratmaya vaktiniz olur. CPM ERP / İK Modülü ‘nü şirketinize entegre etmek, şirket içi motivasyonunuzu ve performansınızı arttırmaya katkı sağlar.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77