Ham Verinizden Şirketinizi Büyütecek İç Görüleri Kazanın!

Her gün müşterileriniz, hizmetleriniz, ortaklarınız, tedarikçileriniz ya da rakipleriniz ile ilgili dosyalarca veri ile mi boğuşuyorsunuz? İşletmeniz için herhangi bir karar vermeden önce net bilgiye mi ihtiyacınız var? O zaman tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir iş zekası programı ile tanışmanın tam zamanı!

CPM İş Zekası Programı, işiniz ile ilgili stratejik kararlar almanız için ham verinizi yorumlamanıza ve sektörünüzdeki hareketleri anlamanıza yardımcı olur.

Özellikle küçük işletmeler, iş zekası programlarının kendileri için çok karmaşık ve gereksiz olduğunu düşünürler. Aslında günümüzde iş zekası programları, hacimleri ne olursa olsun büyük bir veri havuzundan çıkarım yapması gereken tüm şirketler için oldukça faydalıdır.

İş Zekası Programı Bir Şirket için Niye Gereklidir?

BI (Business Intelligent) programı olarak da bilinen iş zekası programları, şirketlerde işi veri analizi olmayan çalışanların da ihtiyaç duyduklarında okuyup anlayabilecekleri raporlara erişimini sağlar.

Ayrıca daha önce fark edilmemiş bir bilginin gün ışığına çıkmasına ve yorumlanabilmesine katkıda bulunur. İş zekası programları, şirketlerin satış, dönüşüm, kullanım ve etkileşim gibi metriklerini takip eder. Piyasaya sunulan hizmetler ile sezonsal trendlerin birbirleri ile olan bağlantısını da analiz eder.

İş zekası programlarının yardımıyla başarılı hizmetler tespit edilebilir, bir projenin getirisi belirlenebilir ve girilebilecek yeni pazarlar keşfedilebilir.

Anlayacağınız bir şirketin yeni projeler geliştirmesi ve gelecek planları yapabilmesi için bir iş zekası programına ihtiyacı vardır.

Neden CPM Analytics Kullanmalısınız?

Geçmişte şirketlerde veri yorumlayabilen kişiler yalnızca veri analiz uzmanlarıydı. Artık iş zekası programları yardımıyla herkes veri analizi yapabilir. Ayrıca bu programların yardımı ile şirketinizi büyütecek içgörülere ulaşabilir ve sizi gelecekte nelerin beklediği konusunda tahmin yürütebilirsiniz.

Türkiye’de veri odaklı iş dönüşümüne öncülük etmek isteyen ve tamamen yerli bir marka olan CPM ERP, 2016 yılında dünya BI pazarının lideri olan QlikView ile iş birliğine imza attı. Böylece CPM Analytics ürünü doğmuş oldu.

CPM Analytics Nedir?

QlikView altyapısını kullanan CPM Analytics; kullanıcıların büyük verilerini hızla analiz etmelerine ve gelecekleri ile ilgili güvenli bir şekilde karar vermelerine destek olmaktadır.

CPM Master ve Qlik Sense’in birleşmesi ile ortaya çıkan bu iş zekası programı, şirketinizin bilgilerini ve görsel verilerini ekranınızın boyutuna göre otomatik olarak uyarlar. Böylece gözünüzden hiçbir veri kaçmaz ve verilerinizi bir bütün olarak yorumlayabilirsiniz.

CPM Analytics ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Dosyalarca ham verinizi, diğer programlara göre 4-5 kat daha hızlı uygulamaya geçirebileceğiniz raporlara ve veri tablolarına dönüştürebilirsiniz.
  • İşinizi ilgilendiren ölçümleri yapabilir, sezonsal trendleri takip edebilir ve verilerinizde gizli bulunan içgörülere ulaşabilirsiniz.
  • Farklı kaynaklardan verileri bir arada toplayabilirsiniz. Bu verileri bir araya getirerek farklı raporlar oluşturabilir ve departmanlarınızın performansını ölçebilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz raporları meslektaşlarınız ile paylaşabilir ve verilerinizi birlikte yorumlayabilirsiniz.
  • Verilerinizi son derece güvenli bir sistemde rahatlıkla yorumlayabilirsiniz.

İşletmenizin gelecekte değişim geçirebileceğini unutmayın. Bu nedenle yeni gelişen bir ihtiyacınız olması ya da şirketinizin aniden değişmesi durumunda isteklerinize ve önceliklerinize ayak uydurabilecek bir iş zekası programı ile çalışmanız çok önemli. CPM Analytics sahip olduğu QlickView altyapısı ile size bu esnekliği ve daha fazlasını sunar. Üstelik CPM Master kullanıcıları, CPM Analytics iş zekası programına çok uygun fırsatlar ile sahip olabilir. Böylece Master’ın gelişmiş raporlama araçları ve CPM Analytics’in veri yorumlama gücü ile şirketlerini geleceğe taşıyabilir ve sektördeki kalitelerini gösterebilirler.

İşletmenizin geleceği için en doğru kararı vermek ve veri analizini daha etkili bir şekilde gerçekleştirmek için CPM Analytics ile tanışmanın şimdi tam zamanı!

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77