Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri – Öztuğ Otomotiv

Çözüm ve teknoloji üreticileri, çözüm kullanıcıları, akademisyenler, bilişim ve yönetim danışmanlarının katılımı ve katkıları ile oluşturulan Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri 2020 içerisinde çözüm ortaklarımızın röportajlarına yer verilmiştir. Bu etkileyici kurumsal dönüşüm hikayelerinin mimarları olan işbirlikçilerimizin röportajlarını okumanızı tavsiye ederiz. 

Sektöründe en zor parçaların bile üretilip işlenebildiği üretim kapasitesine sahip olan, yüzde yüz kalite prensibini esas alan, inovasyon ve otomasyon alanlarında Türkiye’de adından söz ettiren Öztuğ Otomotiv 2008 yılından bu yana tüm iş süreçlerini Cpm Yazılım altyapısı ile yönetmektedir. 

Dijital Dönüşüm Başarı Hikayelerinde adından söz ettiren Öztuğ Otomotiv Endüstri 4.0 kapsamında Anlık Veri izleme sistemini kullanmaya başlamış, makinaların online olarak anlık izlenmesini sağlamıştır. Değişimin, dönüşümün çok hızlı olduğu otomotiv sektöründe ki bu proje de Cpm Yazılım Bursa Çözüm Ortağı Pozitif Yazılım’ı tercih etmişlerdir.

Öztuğ Otomotiv, geliştirilen proje kapsamında ‘’Mevcut yapıdaki anlık durumu net olarak görebilme fırsatı, oluşabilecek olumsuzluklara kesin ve noktasal çözümler üretebilme kabiliyeti, kısaca hatanın yerini aramak yerine çözüm odaklı sürece gitme beceresini kazandık. Zaman, maliyet ve verimlilik açısından tüm süreçlerimizde çok ciddi iyileştirmeler oldu.’’ dedi. Proje Planı çerçevesinde, aşağıda belirtilen sonuçlar alınmıştır.

Üretim sahasında ne oluyor?
OEE ve verimliliğimi nasıl izlerim?
Üretim, duruş, fire oran ve miktarları nelerdir?
Maliyet düşürme, yatırım ve üretim planı için nasıl veri sağlarım?
Firelerin Azaltılması ve Duruşlarınızın Görüntülenmesi,
Firelerinizi ve nedenlerini gerçek zamanlı takibi,
Duruş sürelerinizi ve duruş nedenlerini gerçek zamanlı gözlemlenmesi,
Akıllı fabrika, akıllı üretim , endüstri 4.0,
SDC analiz ve raporlama yetenekleri, uluslararası standartlarda OEE, KPI, Verimlilik hesaplama,
Etkin verimlilik artırıcı çalışmalarınızın olumlu sonuçlarını müşterileriniz, çalışanlarınız ve iş ortaklarınız ile görsel olarak paylaşma imkanı,
Üretim verilerine tek bir yerden erişim sağlanabilmesi,
Üretim ve fire verileri kullanarak gerçekçi bütçeler ve tahminler oluşturulması,
Ürünlerinizin fabrika içindeki rotalarının takibi,
Zaman kayıpları (duruş süreleri ve sebepleri),
Üretim ve stok miktarları,
Üretim verileri (parti no, vardiya, operatör, üretim adedi, üretim hızı, vb.),
Fire adetleri ve nedenleri,
Operatör panelleri yardımı anlık olarak izlenebilmektedir.

Tüm bu süreçler ara bir yazılım olmadan CPM Master Erp içerisinde geliştirilmiştir.

ÖZTUĞ OTOMOTİV HAKKINDA

Plastik, kauçuk, formlu tel parçalar ve bu parçaların üretimi adına, makine, kalıp, fikstür ve aparatlar için özel sistemleştirilmiş kalıp hanesiyle, Öztuğ Otomotiv; 3 farklı lokasyonda, yüzde yirmisi beyaz yaka olmak üzere toplam 300 çalışana istihdam sağlamaktadır. Hızlı gelişmekte olan sektör şartlarına en iyi şekilde ayak uydurabilen Öztuğ Otomotiv; AR-GE çalışmalarına verdiği önemle başarısının haklı gururunu yaşamaktadır. Sektörde üretimi en zor parçaların bile üretilip işlenebildiği bir kalıphaneye sahip olan Öztuğ Otomotiv, inovasyon ve otomasyon konusunda müşterilerine hizmet etmeye devam etmektedir. Ana üretim tesisi; Bursa Hasanağa Sanayi Bölgesi’nde ve 8.500 metre kare kapalı alanda olan köklü şirketin diğer iki şubesi de Bursa Nilüfer Organize Sanayi ve Adapazarı’nda bulunmaktadır. Toplam 12.000 metre kare kapalı alanda üretim ve istihdam sağlayan Öztuğ Otomotiv; sektördeki kendi üretim alanlarında en üst segmentte hizmet vermeye devam edip, müşterilerinin çözüm ortağı olmayı sürdürmektedir.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77