KOBİ’leri Dijitale Yerli Yerinde Çözümlerle Taşıyor

Cpm Erp Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut Metin Can’ın Kaleme Aldığı Dijitalde İz Bırakan 100 Lider Kitabında ”Kobi’lerin Dijitale Yerli Yerinde Çözümler Geçmesinden” Bahsediyor.

Dünya endüstrisinin Toplum 5.0’a dönüşmeye başladığı bu dönemde, birçok sistemin bir arada çalıştığı entegre sistemler bütünü eskide kalıyor. Artık robotlarla insanlar tüm iş süreçlerini beraber yürütecek. Yani toplum 5.0 ile birlikte tüm depolama, lojistik ve taşıma işleri drone şekilde yapılabilecek, bu dronelar ERP ile yönetilebilecek tüm veriler tek bir ekranda toplanabilecek.

Bu dönüşüme odaklanan CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut ’’Toplum 5.0 için teknolojik gücü doğru yönetecek akıllı toplumun gelişimine katkı sağlayacak dönemde diyebiliriz. Bu süreçte robotlar birbirleriyle iletişim kurabiliyor, elde ettikleri verileri anlık olarak bulut sistemine kaydedebiliyor ve böylece yöneticiler tarafından veriler anlık olarak kolaylıkla incelenebiliyor. Ayrıca, Toplum 5.0 ile birlikte ortaya yeni meslekler de çıkıyor. Beyin implant uzmanı, kişiye özel organ üretim uzmanı, uzay turizm rehberi, kişisel gizlilik danışmanı, drone pilotu, kentsel tarım uzmanı, sentetik biyoloji mühendisi, robotik servis teknisyeni, yapay zekâ eğitmeni ve nanoteknoloji mühendisi bu meslekler arasında yer alıyor’’ dedi.

Recep Palamut, ’’ Biz CPM ERP olarak bu dönüşüme çok hızlı bir şekilde adapte olunabilecek tüm altyapıya sahibiz.’’ Diyor ve şöyle devam ediyor: ’’Bu evrilme aslında insan iş gücünü yok etmek için değil birbirlerine entegre edilerek sanal dünya ile gerçek dünyanın beraber işler hale getirilmesini sağlamak içindir. Toplum 5.0 çağına geçmeden CPM ERP ile üretiminizi anlık takip edebilir, üretim performansınızı tercihlerinize göre arttırabilir, verilerinizi elektronik olarak saklayabilir, transfer edebilir ve raporlayabilirsiniz.  Aynı zamanda her an her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Şu anda bunları yapabilen CPM ERP ile Toplum 5.0’a uyum sağlamak, teknolojiyi takip etmek ve uygulamak çok daha kısa zamanda gerçekleşecek.’’

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77