Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri – Altınbaş

Çözüm ve teknoloji üreticileri, çözüm kullanıcıları, akademisyenler, bilişim ve yönetim danışmanlarının katılımı ve katkıları ile oluşturulan Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri 2020 içerisinde çözüm ortaklarımızın röportajlarına yer verilmiştir. Bu etkileyici kurumsal dönüşüm hikayelerinin mimarları olan işbirlikçilerimizin röportajlarını okumanızı tavsiye ederiz. 

Kurumsallaşmanın önemine ve faydasına gönülden inanan Altınbaş Holding 2003 yılından bu yana tüm iş süreçlerini Cpm Yazılım altyapısı ile geliştiriyor. Holding bünyesinde yer alan ve birbirinden farklı lokasyonlarda bulunan birim ve firmalarının koordinasyonunu Cpm Yazılım iş birliği ile yönetiyor. 

Dijital Dönüşüm Başarı Hikayelerinde adından söz ettiren ve rakiplerine rol model olan Altınbaş Üniversitesi performans, verimlilik, kurumsal gelişim, stratejik hedeflere dair tüm operasyonel süreçleri kapsayan Performans Gelişim Sistemi Projesinde Cpm Yazılım İstanbul Çözüm Ortağı PRODA’yı tercih etmiştir.

Altınbaş Üniversitesi Performans Gelişim Sistemi projesinde, çalışanların bireysel ve şirket stratejisiyle belirlenmiş hedeflerinin ölçülmesini sağlayan durum analizi gerçekleştirilmiştir. Yapılan keşif ve analizler raporlanarak detaylı proje planı oluşturulmuştur. Proje Planı çerçevesinde, aşağıda belirtilen proje adımları yerine getirilmiştir:

 • Proje Ön Analizinin yapılması,
 • Bireysel ve şirket stratejisiyle belirlenmiş hedeflerinin ölçülmesini sağlayan süreçlerin tanımlanması,
 • Akıllı hedeflerin girilmesinin ve kontrolünün sağlanması,
 • Çalışanın ölçülebilir yeteneklerinin tasarlanması,
 • Gelişim Faaliyet Planı tasarımı,
 • Kariyer hedeflerinin tasarlanması,
 • Çalışanın ölçüm basamaklarının belirlenmesi ve somut, objektif bir şekilde çalışana sunulması,
 • Çalışanın yıl içerisindeki çalışmalarının sisteme katkısının ölçülmesi,
 • Geri bildirimler ve Yönetici Değerlendirmelerinin sisteme uyarlanması,
 • İK ve BT sistemleri ile entegre olup çalışanların hesaplarının açılması, yönetici – onay mekanizmalarının kurgulanması,
 • Performans değerlendirme işleminde, çalışana verilmiş görevlerin belirli bir süre içinde gerçekleştirilme düzeyinin belirlenmesi.
 • Sistem canlıya alındıktan sonra çıkan proje raporuna göre performans gelişim projesi, müşteri memnuniyeti ile sonuçlandırılmıştır.

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Merkez kampüsü Gayrettepe’de bulunan, Bakırköy, Mahmutbey ve Gayrettepe olmak üzere 3 farklı yerleşkede hizmet gösteren, 1000’den fazla çalışanı bulunan Altınbaş Üniversitesi, “Mezunlarıyla profesyonel alanda fark yaratan, evrensel bilime değer katma” vizyonu ile eğitimde hizmet vermektedir. Altınbaş Üniversitesi; fark yaratmayı ve alışılmışın dışında, topluma ve bireylere değer katacak özelliklere sahip olarak başarıyı yakalamayı hedefl emektedir. Bu yüzden, sistem Performans Değerlendirmenin ötesinde Performans Gelişim Sistemi olarak tasarlanmıştır.

Haberin Tamamı için tıklayınız.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77