Dünyanın En Büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2020 Ocak Ayında Gerçekleşti

“Yapay insan” olarak tanıtılan “NEON” gerçek bir insan gibi davranabiliyor ve zihin veya duygu temelli tepkiler verebiliyor. 

“NEON” insan görünümlü ve yapay zekâ destekli bir dijital avatar. Gerçek bir insan gibi davranabilen dijital avatarın en önemli özelliklerinden birisi, duygu ve zihin temelli tepkiler verebilmesi. CORE R3 adlı bir teknoloji sayesinde çalışıyor. Bu teknoloji “NEON”un gerçekçi, gerçek zamanlı ve karşılık verebilir bir yapıda olmasını mümkün kılıyor. Bu da dijital avatarı algısal olarak gerçek bir insandan ayırmayı neredeyse imkânsız hale getiriyor. “NEON” deneyime dayalı öğrenme gerçekleştirebiliyor ve hafıza oluşturabiliyor. Bununla birlikte, gerçek bir insan gibi anlayarak ve empati kurarak insanlarla iletişim kurabiliyor.

“NEON”lar ileride belli mesleklerle ilgili iş başvurularına girebilir 

“NEON” yoga öğretmeni, bankacı, pop yıldızı, haber sunucusu veya defile mankeni gibi pek çok farklı kişiliğe bürünebiliyor. Gerçek yaşamda bu tip bir yapay zekayla insan türünün yer değişikliği kısa bir süre içinde gerçekleşecek gibi görünmese de “NEON”ların belli bir zaman sonrasında bahsedilen mesleklerle ilgili iş başvurularına girebilecekleri tahmin ediliyor.

Akıl çağı olarak adlandırılan bu dönemde işletmelerin rekabet gücü, sahip oldukları, üretebildikleri ve işleyebildikleri bilgi ile ölçülmektedir. Bu doğrultuda bilginin iyi yönetilmesi gerekliliği önem kazanmaktadır.

 Verileri istenilen doğrultu da yorumlayarak firmayı karmaşık bilgiden uzaklaştırır. Her işletme ve sektör için bir değer sunar. Üretkenliği ve verimliliği arttırıp, maliyetlerin azalmasına ve müşteriler ile ilişkileri iyileştirmesine destek verir. Üretim sürecinde istenilen raporlamaların verimli ve hızlı alınmasına olanak sağlar. Oluşabilecek aksaklıkların hızlı görülmesine destek verir.

Cpm ERP Yazılım günümüzde en önemli değer olan bilginin ortak bir sistemde toplanmasını, işletmenin belirlediği kurallar çerçevesinde bu bilginin işlenerek üretilmesini, üretilen bilginin tüm işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmasını ve raporlanmasını sağlar.

Paylaş:

SON YAZILAR

Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Bizimle İletişime Geçin

CPM Yazılım

Yerli Yerinde Çözümler

Ne Aramıştınız ?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

+90 444 81 77